Buďte připraveni na výpadek elektřiny

Výpadek elektřiny není nic příjemného. Nečekaně zhasnou světla, vypne se vám vysavač pod rukama, vypadne plná lednice nebo dokonce důležité zdravotní přístroje. Zabezpečte se proti výpadku od distributora a buďte připraveni i na delší odstávku.

Buďte připraveni na výpadek elektřiny

Krátkodobý výpadek a jističe

Někdy je výpadek krátkodobý, a než začnete situaci řešit, vše opět naskočí. Jako první překontrolujte bytové jističe, případně hlavní jistič, a zapněte je zpátky. Vše by teď mělo běžet dál. Zkontrolujte ještě spotřebiče, zejména lednici a ty, které byly v danou chvíli zapnuté, např. vysavač, pračka, kávovar. Zjistěte, zda fungují správně a nedošlo při výpadku k poškození. 

Na infolince a webu vašeho distributora byste měli najít bližší informace – důvod přerušení dodávky a odhadovaný čas obnovení. 

Co dělat při krátkodobém výpadku

Pokud se nejedná o výpadek u vás a nahození jističů nepomohlo, podívejte se, zda se svítí v okolí. Pouliční lampy a domy v okolí vám dají první informaci o tom, že se jedná o výpadek většího rozsahu. I v tomto případě, by mělo dojít v dohledné době k nápravě a není důvod k panice. Spotřebiče raději odpojte a zapojte je zpátky, až po obnovení dodávek energie. Lednici a mrazák otevírejte co nejméně, abyste zachovali chladné prostředí co nejdéle. Některé značky už nabízí spotřebiče pro uchování potravin s integrovaným generátorem a jsou schopné udržet nastavenou teplotu až 8 hodin bez zdroje elektřiny. 

Pro výpadek v noci mějte po ruce svítilny na baterie a svíčky. Se svíčkami ale velmi opatrně. Další možností je mít kombinovaný sporák, nebo jako záložní možnost přenosný plynový ohřívač pro případ, že potřebujete dovařit večeři nebo ohřát mléko pro miminko. 

Jak řešit dlouhodobý výpadek elektřiny

Delší výpadek vám může už hodně znepříjemnit běžný život. Potřebujete pracovat, vařit, nechcete přijít o potraviny, v noci potřebujete svítit, nebo máte doma nemocného člena rodiny, který je závislý na důležitém zdravotním přístroji. To vše je potřeba řešit v předstihu. 

Ať už jsou důvody méně či více závažné, elektrocentrály Hahn-sohn vám zabezpečí komfort a budete připravený. Vybírat můžete z přenosných, které pohodlně přesunete kam budete potřebovat, nebo z vysoce výkonných, které utáhnou i kotel pro ohřev vody a topení. Díky vlastnímu generátoru se nemusíte obávat výpadku ani v zimním období. 

Dieselový generátor pro maximální výkon

Dieselový generátor je výbornou volbou pro provoz celé domácnosti i profesionální provozovny. Poskytuje vysoký výkon a dlouhodobý provoz. Díky němu nebudete bez energie dlouhé hodiny a nezaskočí vás žádný výpadek energie ani případný blackout. Značka Hahn & Sohn nabízí několik vysoce výkonných elektrocentrál pro zabezpečení každé potřeby.

Generátor i pro menší domácnost

I v menší domácnosti může nastat situace, kdy budete závislý na vlastním zdroji energie a oprava bude v nedohlednu. V nabídce najdete také benzínový generátor s kolečky pro snadnou manipulaci. Můžete ho využít na venkovní akce, na chalupě, oslavy v přírodě a v případě výpadku elektřiny doma, vás to nijak nezaskočí. 

Mohlo by vás zajímat