Jak vybrat dveřní kukátko s kamerou

Dveřní kukátko už dávno neplní pouze funkci sledování dění za dveřmi. Dnešní inteligentní dveřní kukátka zvládnou například i Wi-Fi připojení, záznam či vidění v šeru. Digitální kukátko je nyní čím dál více populárnější i v běžných domácnostech.

Jak vybrat dveřní kukátko s kamerou

Bezpečnostní dveře nejspíš znáte, ale co ty inteligentní? Inteligentní bezpečnostní dveře chrání sami sebe. Disponují digitálním kukátkem, které je s nimi propojené. Přes mobilní aplikaci vás kukátko upozorní, kdo stojí za dveřmi a vy se můžete rozhodnout, zda jej pustíte dovnitř. Odpadne vám tedy nutnost být doma, když má přijít například opravář. Digitální kukátko však můžete přidat i do běžných bezpečnostních dveří.

Digitální dveřní kukátko

Možná vás teď napadla otázka, na co člověk potřebuje takovou vymoženost. Když někdo zazvoní, stačí se podívat přes běžné kukátko a vidíte, kdo před dveřmi je. A nyní již máte odpověď na vaši otázku, na co potřebujete digitální dveřní kukátko. Běžná kukátka totiž zvládnou jen toto, zatímco digitální kukátka vám nabídnou úplně nový prostor pro sledování dění za dveřmi, ale i z vnitřní strany.

Oproti běžnému kukátku je to digitální vybaveno mnoha funkcemi, které z něj činí efektivní zabezpečovací systém. Základem většiny takových kukátek je LCD displej, nedíváte se tedy do otvoru, ale na obrazovku. Kromě toho, že vám dveřní kukátka poskytnou informaci o tom, co se děje za dveřmi, umí digitální kukátka s LCD displejem i audio přenos, pořizují fotografie či videa nebo mají detektor pohybu.

Největší výhodou těchto digitálních dveřních kukátek, která z nich činí skvělé pomocníky v zabezpečení, je možnost propojení přes Wi-Fi se vzdáleným zařízením a pořizování záznamu. Takže například v práci můžete vidět, že u vašich dveří někdo stojí a pořídit si i fotografii či video.

Důvody k pořízení

Pokud máte problém s vandaly či víte, že ve vašem okolí dochází ke krádežím, je digitální dveřní  kukátko se záznamem velmi dobrou volbou. Digitální kukátko s detekcí pohybu nahraje, co se děje v okolí vašich dveří a budete mít i případný záznam pro policii.

Zároveň slouží jako ochranný prvek pro vaše děti. Pokud máte obavu, aby neotevřeli někomu cizímu, můžete si stanovit pravidlo, že pokud někdo zazvoní, nejdříve přes aplikaci zkontrolujete, kdo je za dveřmi.  Teprve poté dítěti sdělíte, zda může otevřít. Pokročilejší typy dveřních kukátek s kamerou vám umožní celou tuto konverzaci provést vzdáleně přes LCD displej.

kontrola přes aplikaci
Zdroj: PxHere

Základní dělení

Jak bývá zvykem, jakmile něco zvládne více funkcí, máte možnost si na trhu vybrat různá dveřní kukátka dle požadované vybavenosti. Můžete si pro vaše dveře zvolit elektronické dveřní kukátko:

  • diskrétní
  • multifunkční
  • speciální

Diskrétní dveřní kukátko

Diskrétní kukátko je vhodné pro ty z vás, kdo by si chtěli vylepšit kukátko běžné, ale zároveň nechtějí mít na dveřích velkou LCD obrazovku s mnoha funkcemi. Jedná se o kukátko, které musí být napojeno na napájení, má slot na SD kartu a propojíte jej přes aplikaci se svým telefonem. Poté již můžete odkudkoliv sledovat, co se děje před vašimi dveřmi. Některé typy diskrétních kukátek mají i detektor pohybu či možnost audio přenosu.

Multifunkční dveřní kukátko

Multifunkční digitální kukátko již svým vzhledem napoví, že se nejedná o běžný typ kukátka. Má vnější a vnitřní jednotku. Vnější jednotku tvoří kukátko, vnitřní pak dotykový LCD displej. Tato dveřní kukátka mají detektor pohybu a jsou propojená se zvonkem.

Jakmile tedy někdo zazvoní nebo se pohybuje u vašich dveří, okamžitě se spustí nahrávání a vám se objeví oznámení na obrazovce mobilního telefonu, se kterým je kukátko propojené. Opět je nutné počítat s tím, že multifunkční digitální kukátko je nutné napájet přes síťový adaptér. Avšak baterie je dobíjecí, a tedy vydrží i určitou dobu bez napájení.

Toto digitální kukátko s baterií má velkou výhodu při výpadku proudu. Pomocí kukátka můžete vzdáleně komunikovat s osobou před vašimi dveřmi. Automaticky pořizuje fotografie při detekci pohybu a disponuje nočním viděním i v úplné tmě.

Speciální dveřní kukátko

Speciální kukátka jsou nejdražším typem, ale zároveň tím nejlepším. Z vnějšku působí jako obyčejné kukátko, jsou tedy diskrétní. Nabízí největší množství rozšířených funkcí. Nejvíce jistě oceníte kamerové digitální kukátko s Wi-Fi, se záznamem, s detekcí pohybu, která spustí nahrávání záznamu.

Je to jistě dveřní kukátko s vyšší cenou, která je však vyvážená mnoha funkcemi pro náročnější uživatele. Pro pohodlné ovládání je digitální kukátko propojeno s aplikací ve vašem chytrém telefonu.

Jak vybrat digitální dveřní kukátko

Ve výběru vhodného kukátka s kamerou vás může omezit tloušťka vašich dveří. Nejdříve si tedy vyfiltrujte ta kukátka, která se hodí k vašim dveřím.

Dále zohledněte i průměr vnějšího kukátka. Berte v potaz, že jakýkoliv zásah do dveří může narušit jejich bezpečnost. Vybírejte tedy takové dveřní kukátko, které odpovídá průměru aktuálního kukátka.

Poté se již můžete zaměřit na další parametry, kterými jsou velikost LCD obrazovky či zorný úhel (úhel záběru kamery). Obojí je již zcela na vašich preferencích.

Dle toho, pro jaký účel digitální kukátko vybíráte, si zvolte rozlišení. Pokud potřebujete kvalitní a detailní obraz záběru, volte dveřní kukátko s kamerou umožňující Full HD obraz.

Ne všechna kukátka zvládnou propojení se vzdáleným zařízením (typicky je tím zařízením mobilní telefon). Při výběru se tedy zaměřte na to, jakým způsobem lze digitální kukátko se vzdáleným zařízením propojit a na kolik zařízení se lze připojit. Zajímat vás může také rozhraní a funkce mobilní aplikace, kterou budete pro vzdálenou kontrolu používat.

Digitální dveřní kukátka mají sloty na SD kartu, které jsou omezené velikostí. Pokud chcete s kamerou v kukátku pořídit co největší množství záznamu, tak si dle toho vyberte potřebný slot. Některá kukátka zvládnou díky připojení přes wifi ukládat i na cloud, jejich pořizovací cena je však vyšší.

Samozřejmě vás také nejspíše bude zajímat cena. Ta se pohybuje od 1 000 Kč do 10 000 Kč dle toho, jaké funkce od kukátka budete vyžadovat. Mezi tyto funkce patří zejména infračervené přisvícení, díky kterému získáte kvalitní záznam i za šera, nebo mikrofon, díky kterému můžete komunikovat s osobou stojící před dveřmi. 


Zdroje:

www.spyobchod.cz/jak-vybrat-digitalni-dverni-kukatko-s-kamerou-p197.htm
www.infinityline.cz/blog/poradna/9883842_jak-vybrat-dverni-kukatko
cenovyradar.cz/recenze/digitalni-kukatko

Mohlo by vás zajímat