Jak fungují inteligentní bezpečnostní dveře?

Představte si dveře, které chrání samy sebe 24 hodin denně. Když přijde zloděj, nahrají ho na video a dají vám o něm vědět ještě dřív, než se začne vloupávat do domu.

Jak fungují inteligentní bezpečnostní dveře?

Oslovíte ho, i když jste 50 kilometrů daleko, a sdělíte mu, že o něm víte.

Zároveň si představte, že jsou to dveře, ke kterým nepotřebujete klíč. Už nemusíte hledat na svazku ten správný, stačí vám otisk prstu nebo stisknutí tlačítka v aplikaci. Anebo ani to ne – dveře se otevřou samy, jakmile se k nim přiblížíte.

Ještě jste neslyšeli o inteligentních bezpečnostních dveřích? Jsou tím nejlepším, co z hlediska bezpečnosti skloubené s moderními technologiemi lze pořídit.

Další příklad: potřebujete opraváře, ale ten může přijít jen ve chvíli, kdy nejste doma. Problém? S inteligentními dveřmi ne. Na mobilu si zkontrolujete, kdo stojí přede dveřmi, a jediným tlačítkem v aplikaci je otevřete. Díky zaznamenané historii událostí můžete vidět, kdo kdy používal dveře. Zkontrolujete si tak, že vaše děti jsou bezpečně doma ze školy.

Bezpečnostní dveře a digitální technologie

Inteligentní bezpečností dveře jsou dveře se všemi náležitými bezpečnostními prvky, ale jsou obohaceny o motorizovaný zámek, live feed kameru se záznamem, displej z vnitřní strany dveří, čtečku otisků prstů apod. Z těchto ochranných prvků si vyberete to, co vám vyhovuje, a vše se propojí s aplikací ve vašem mobilním telefonu.

Přenos obrazu při podezřelé aktivitě

Dveře vás dokáží upozornit na jakoukoliv podezřelou aktivitu přede dveřmi, poskytnou vám živý přenos obrazu a můžete odkudkoliv na dálku komunikovat s člověkem přede dveřmi. 

Chytrý zámek s biometrickou čtečkou otisků

Zámku se přezdívá “chytrý zámek”, jelikož je motorizovaný a využívá technologii Bluetooth. Není tedy potřeba žádný klíč (i když lze ponechat i možnost otevřít klasickým klíčem). Do bezprostřední blízkosti dveří se umístí biometrická čtečka otisků prstů, která dovolí autorizovaným osobám (většinou je to až 100 lidí) vstup na základě jejich otisku. Všechny jistící body bezpečnostních dveří se v tu chvíli odemknou, střelka zacvakne a dveře se samy pootevřou.

Zabezpečení dveří bytu či domu nemůže už snad být komplexnější. Nejedná se tu ale jen o bezpečnost, nýbrž i o praktičnost, kterou jste mohli pozorovat na uvedených příkladech. Inteligentní bezpečnostní dveře jsou v dnešní době pro zloděje tou největší překážkou, se kterou se mohou potkat.

Klady a zápory dvoukřídlých dveří >>

Mohlo by vás zajímat