Klíče od bezpečnostních dveří: co dělat, když je ztratíte nebo potřebujete nové

Stalo se to skoro každému z nás. Klíče od domu položíme na nějaké nešťastné místo a ve chvíli, kdy se chystáme odejít z domu, nebo v horším případě se chceme domů vrátit, klíče nenacházíme. Ve většině případů postačí trocha trpělivosti a klíče se nakonec někde objeví. Co ale dělat, pokud víte, že jste je nenávratně ztratili nebo vám byly ukradeny?

Klíče od bezpečnostních dveří: co dělat, když je ztratíte nebo potřebujete nové

Bezpečnostní vložky a jejich bezpečnost

Nejprve si dáme trochu teorie. Jedním z nejdůležitějších doplňků bezpečnostních dveří jsou tzv. bezpečnostní vložky. Je to právě ta část dveří, do které se vkládá klíč. V Evropě se používají především kvalitní cylindrické vložky, které významně zvyšují bezpečnost dveří.

Společnost ADLO používá ve svých dveřích bezpečnostní vložky, které patří ke špičce v oblasti bezpečnosti, spolehlivosti, životnosti i kvalitě provedení. Takové vložky jsou odolné otevření všemožnými způsoby, které by si mohl případný zloděj vymyslet: odvrtání, planžetovému systému i metodě SG.

Co dělat, když potřebujete klíče navíc

Při nákupu bezpečnostní dveří dostanete nejen dveře s bezpečnostní vložkou, ale také sadu klíčů, a především bezpečnostní kartu. Tato karta vás poté opravňuje nechat si ve specializovaných firmách nechat vytvořit další klíče. Bude ale nutné přinést s sebou originální klíč, bezpečnostní kartu vložky a občanský průkaz. Jen na základě těchto dokumentů vám poté bude vytvořen nový klíč.

Co dělat, když vám klíče ukradnou

V případě, že se vaše klíče dostaly do nesprávných rukou a vy potřebujete znovu zajistit bezpečí vašeho domova, pak je třeba vyměnit nebo překódovat stávající bezpečnostní vložku ve dveřích tak, aby ji už nebylo možné odemknout původními klíči. Většinou se přistupujte k překódování vložky, které je podstatně levnější než koupě nové vložky. Spočívá v tom, že se v těle vložky upraví všechna vnitřní stavítka, vložku tedy není třeba odmontovávat, přitom k jejímu otevření budou třeba nové klíče. Pokud potřebujete tento úkon provést, obraťte se na výrobce vašich dveří. Ten zajistí překódování původní vložky, dodá vám sadu nových klíčů a předá vám také novou bezpečnostní kartu.

Co dělat, když si klíče zabouchnete doma

Stojíte před zavřenými dveřmi, za nimiž se skrývá teplo domova, a nemůže se dostat dovnitř, protože nemáte klíč? Nestihli jste dát záložní klíč vašim blízkým a vy tak nemáte žádnou šanci dostat se dovnitř? Pro takové případy je vhodné mít poznačený kontakt na výrobce vašich dveří. Například společnost ADLO zajišťuje pro majitele dveří havarijní službu, která přijede přes týden i během víkendu, zajistí otevření zabouchnutých dveří, případně i výměnu nebo překódování bezpečnostní vložky a další služby dle potřeby.


Zdroje:

https://www.adlo.cz/cz/bezpecnostni-dvere-bezpecnostni-vlozky/?oid=

Mohlo by vás zajímat