Kde se v ČR nejvíce vykrádají domy a byty (rok 2020)

Zajímá vás, kde je v České republice nejhorší situace, co se týče vloupání do domů, bytů nebo chat? Policie České republiky každý rok přináší zajímavé statistiky, kde si můžete prostudovat detailně jak situaci v jednotlivých regionech, tak v okresech nebo dokonce městech.

Kde se v ČR nejvíce vykrádají domy a byty (rok 2020)

Pokud i vy patříte mezi ohroženější regiony, zabývejte se tím, jak lépe zabezpečit rodinný dům nebo byt.

Indexy kriminality v jednotlivých krajích

Níže najdete indexy kriminality spojené se zločiny vloupání do obydlí a vloupání do chat a chalup za rok 2020. Index kriminality je počet zjištěných skutků za zvolené období, přepočtený na 10 000 obyvatel.

Hlavní město Praha: 0,8

Středočeský kraj: 0,6

Ústecký kraj: 0,5

Moravskoslezský kraj: 0,5

Plzeňský kraj: 0,4

Liberecký kraj: 0,4

Jihomoravský kraj: 0,4

Kraj Vysočina: 0,4

Jihočeský kraj: 0,3

Karlovarský kraj: 0,3

Olomoucký kraj: 0,3

Královéhradecký kraj: 0,2

Pardubický kraj: 0,1

Zlínský kraj: 0,1

Podle tohoto přehledu je nejvyšší riziko, že vás vykradou v hlavním městě Praha, který je následován Středočeským krajem. Vysokou hodnotu vykazují také kraje Ústecký a Moravskoslezský. V největším klidu mohou naopak zůstat obyvatelé Pardubicka a Zlínska, kde dosáhl index hodnoty 0,1.

Vloupání do obydlí (do bytů a rodinných domů): Pokud se podíváme na detailnější rozpad, zjistíme další zajímavé údaje. Co se týče vloupání do obydlí, nejhůře z něj vychází územní odbor Praha venkov-jih (index 1,4), Příbram (index 0,9) a Most (index 0,8).

Vloupání do chat a chalup: Co se týče vloupání do chat a chalup, nejhůře také vychází územní odbor Praha venkov-jih (index 1,2), hned poté jej následuje Tachov (index 0,6), Jeseník (index 0,5) a Frýdek-Místek (index 0,5).

Na detailnější rozpad se můžete podívat také na webu Policie ČR. Také podle této vychází nejhůře hlavní město, které následují další větší města, jako je Brno, Ostrava, Ústí nad Labem nebo Plzeň.

Co dělat, abyste zlepšili zabezpečení vašeho domova

V prvním kroku vám doporučujeme si prostudovat, jak se většinou zloději do bytů a domů dostávají. Podle toho se pak můžete zamyslet, co zlepšit u vás doma. Mohou to být dveře, okna, sklep nebo třeba garáž. Více se o jednotlivých tématech dozvíte zde:

Zdroje

Mapa kriminality

Web Kriminalita Policie ČR

Mohlo by vás zajímat