Jak probíhá výměna vstupních dveří? Krok za krokem

Výměna vstupních dveří je kvůli perfektní funkčnosti nutná i s výměnou zárubně (lidově futer). To znamená zásah do zdi, všude spousta prachu a stavebního odpadu… anebo to není tak hrozné? Jak konkrétně výměna dveří probíhá? Je se čeho bát?

Jak probíhá výměna vstupních dveří? Krok za krokem

Pečlivě naměříte rozměry dveří a vyberete takové, které perfektně pasují k vašemu domu (jak na to, se dozvíte v našem detailním návodu, jak vybrat bezpečnostní vchodové dveře). Objednáte je a dojednáte čas výměny, která od profesionálů trvá jen několik hodin. Den před příjezdem firmy chytře vyklidíte nábytek z chodby nebo předsíně, aby se na něj zbytečně neprášilo. Což je to jediné, co budete muset vy udělat. A další den k vašemu domu dorazí firemní auto s naloženými dveřmi.  Co bude následovat?

 1. Kontrola vybraného produktu – typ a barva dveří a jejich rozměr.
 1. Položení ochranné podložky, aby nedošlo k poškození podlahy
 1. Kvalitní firma umístí z vnitřní strany dveří igelitovou plachtu, aby se neprášilo do bytu, a navlhčí zdi kvůli menší prašnosti při následném vysekávání. 
 1. Odstranění starých dveří a zárubní.
 1. Pokud mají nové dveře jiné rozměry než staré, musí se přizpůsobit stavební otvor.
 1. Nové dveře a zárubně se doupraví tak, aby k sobě perfektně pasovaly a těsnily.
 1. Na dveře se přimontuje kování a další doplňky: obyčejné nebo digitální kukátko, přídavné zámky,..
 1. Do dveřního otvoru se pomocí rámových hmoždinek ukotví nové zárubně. Právě díky nim je možné dokončit instalaci během jediného dne.
 1. Na namontované zárubně se osadí nové dveře a vyzkouší se, zda fungují, jak mají.
 1. Dveře e po zkoušce opět vysadí a zárubně se vylijí rychletvrdnoucím betonem.
 1. Po zaschnutí se beton omítne a provedou se finální kosmetické úpravy.
 1. Dveře se naposledy zasadí do zárubní.
 1. Následuje úklid a odvezení starých zárubní, stavební suti a dalšího veškerého odpadu do ekodvora.

V několika hodinách během jednoho dne tedy zmizí vaše staré dveře a objeví se nové. Všude je čisto a práce je se vším všudy hotová. Vám nezbývá než vrátit nábytek na původní místo.

Výměna zárubní je samozřejmě možná i svépomocí, pro kdejakého kutila by to s výše uvedeným návodem nebyl problém. Ten by ale pravděpodobně nastal u pojišťovny, která nebude ochotna akceptovat neodbornou montáž dveří a nebude chtít uzavřít řádné pojištění budovy a domácnosti.

Jak vidíte, tak u montáže dveří od firmy, která si klade důraz na kvalitu, poctivost a komfort zákazníka, se ničeho bát nemusíte.

Mohlo by vás zajímat